Geaccrediteerde nascholing
Menu

Verergering van stotteren tijdens het gebruik van bupropion

Door op 15-03-2016

Het Bijwerkingencentrum Lareb ontving een melding van een verergering van stotteren bij het gebruik van bupropion. Stotteren is een multifactorieel probleem, waarbij een verstoring van de balans in de centrale dopaminehuishouding een mogelijke factor zou kunnen zijn. In de literatuur is een vergelijkbare casus aanwezig van stotteren tijdens gebruik van bupropion. Dopamineantagonisten kunnen effectief zijn in de behandeling van stotteren. Indien een patiënt die bupropion gebruikt zich presenteert met (een verergering van) stotteren, zou er sprake kunnen zijn van een bijwerking.

Dit programma is niet meer geaccrediteerd en kan daarom niet meer worden aangeschaft

Log nu in om het volledige artikel te bekijken of om te reageren.

Abonneren

Informatie over dit artikel

Auteurs Smeets, T.J.L.
Thema Casus
Publicatie 15 maart 2016
Editie Psyfar - Jaargang 11 - editie 1 - 2016 | nummer 1

Leerdoelen

Na het lezen van dit artikel

  • weet u dat bupropion (een verergering van) stotteren kan induceren
  • weet u dat een verstoring in de dopaminehuishouding mogelijk ten grondslag ligt aan geneesmiddel geïnduceerd stotteren