sluiten Om www.psyfar.nl goed te laten functioneren maken we gebruik van cookies. Bekijk ons cookiebeleid

Pleuritis als complicatie van clozapinegebruik

Casus

In dit artikel wordt de ziektegeschiedenis beschreven van een man die bekend is met schizofrenie van het paranoïde type. Een half jaar na het starten van een behandeling met het antipsychoticum clozapine ontstaan diverse, aanvankelijk atypische, lichamelijke klachten. Er blijkt sprake te zijn van clozapinegeïnduceerde pleuritis.
Uit bestudering van de literatuur blijkt dat in diverse casereports pleuritis als complicatie van clozapinegebruik wordt beschreven. Clozapinegeïnduceerde pleuritis presenteert zich vaak als onderdeel van een ontstekingsproces in meerdere organen (polyserositis). Het gaat om een zeldzame, maar ernstige complicatie waardoor staken van de behandeling met clozapine vaak noodzakelijk is. Pleuritis dient derhalve te worden opgenomen in de differentiaaldiagnose bij patiënten met respiratoire klachten of thoracale pijn tijdens clozapinegebruik.

Log nu in om het volledige artikel te bekijken of om te reageren.

Downloads bij dit artikel

Word lid van Psyfar

Bekijk de abonnementsvormen:

Abonneren op Psyfar

GHB

Artikel

Inloggen