Geaccrediteerde nascholing
Menu

Intoxicaties met antipsychotica

Door op 13-06-2019
  • 00Inleiding
  • 01Farmacokinetiek en toxicokinetiek
  • 02Klinisch beeld
  • 03Aanvullend onderzoek
  • 04Behandeling
  • 05Conclusie
  • 06Reacties (0)

Samenvatting

In het algemeen lopen overdoseringen met antipsychotica zelden fataal af, en volstaan ondersteunende maatregelen. Symptomen geassocieerd met een antipsychotica-intoxicatie betreffen doorgaans het cardiovasculaire en het centrale zenuwstelsel (czs). De combinatie van czs-depressie, tachycardie, verlengd qt-interval, orthostatische hypotensie en eventueel anticholinerge symptomen zijn indicatief voor een intoxicatie met antipsychotica. De meeste symptomen die zich manifesteren tijdens een intoxicatie met verschillende groepen antipsychotica zijn in grote mate voorspelbaar op basis van hun farmacodynamische eigenschappen, met name de antidopaminerge, anticholinerge, antiadrenerge en antihistaminerge effecten.

Log nu in om het volledige artikel te bekijken of om te reageren.

Abonneren

Informatie over dit artikel

Auteurs Verbeeck, W.J.C.
Kok, B.
Kramers, C.
Thema Hoofdartikel
Accreditatie 1 accreditatiepunt
Publicatie 13 juni 2019
Editie Psyfar - Jaargang 14 - editie 2 - 2019 | nummer 2

Leerdoelen

Na het lezen van dit artikel

  • weet u dat de meeste symptomen van een intoxicatie met antipsychotica dosisafhankelijk zijn
  • kunt u de intoxicatiesymptomen voorspellen op basis van de farmacodynamische eigenschappen van het betreffende antipsychoticum