Geaccrediteerde nascholing
Menu

Intoxicaties met antidepressiva

  • 00Inleiding
  • 01TCA’s
  • 02Selectieve serotonineheropnameremmers (SSRI’s)
  • 03Conclusie
  • 04Reacties (0)

Samenvatting

Met regelmaat wordt de clinicus als eerste geconfronteerd met accidentele dan wel intentionele intoxicaties met antidepressiva. In dit artikel worden de onderliggende mechanismen besproken, en hoe die zich vertalen naar de klinische symptomatologie tijdens een intoxicatie met tricyclische antidepressiva (TCA’s) of selectieve serotonineheropnameremmers (SSRI’s).

Dit programma is niet meer geaccrediteerd en kan daarom niet meer worden aangeschaft

Log nu in om het volledige artikel te bekijken of om te reageren.

Abonneren

Informatie over dit artikel

Auteurs drs. W.J.C. (Wim) Verbeeck
M.N.T. (Marjolein) Kremers
Kramers, C.
Thema Hoofdartikel
Accreditatie 1 accreditatiepunt
Publicatie 11 september 2017
Editie Psyfar - Jaargang 12 - editie 3 - 2017 | nummer 3

Leerdoelen

Na het lezen van dit artikel

  • hebt u inzicht in hoe toxicokinetiek zich onderscheidt van farmacokinetiek
  • hebt u meer kennis van de aangrijpingspunten via welke tca- en ssri-intoxicaties tot stand komen
  • bent u op de hoogte van de (niet-)farmacologische interventies bij bovengenoemde intoxicaties