Geaccrediteerde nascholing
Menu

Geneesmiddelen en stotteren

Door op 12-03-2021

Stotteren is een bekende aandoening die vooral bij kinderen voorkomt. Vaak groeien zij hier overheen als ze ouder worden. Er is echter ook een geneesmiddel-geïnduceerde vorm van stotteren die op elke leeftijd kan voorkomen. De wereldwijde bijwerkingendatabase van de who (Vigibase) en de bijwerkingendatabase van Lareb bevatten veel meldingen van stotteren bij het gebruik van verschillende geneesmiddelen. Met name bij anti-epileptica, antidepressiva en antipsychotica zijn veel meldingen gedaan. Stimulatie van de dopaminerge neurotransmissie, demping van de gaba-erge en cholinerge neurotransmissie of modulatie van de serotonerge neurotransmissie in het algemeen zijn mechanismen waarbij geneesmiddel-geïnduceerd stotteren kan ontstaan.

Log nu in om het volledige artikel te bekijken of om te reageren.

Abonneren

Informatie over dit artikel

Auteurs Ekhart, C.
van Hunsel, F.P.A.M. ,
Thema Lareb
Publicatie 12 maart 2021
Editie Psyfar - Jaargang 17 - editie 1 - 2021 | nummer 1