Geaccrediteerde nascholing
Menu

Acute dystonie bij een patiënten behandeld met quetiapine, paroxetine en anti-hiv-medicatie

De heer H., die behandeld werd met hivmedicatie en paroxetine meldde zich bij de polikliniek met dystone verschijnselen nadat hij de dag ervoor 25 mg quetiapine bij zijn medicatie had gekregen. Quetiapine werd hiervoor verantwoordelijk geacht. De meest waarschijnlijke verklaring voor de extrapiramidale verschijnselen bij de heer H. lijkt gebruik van cocaïne en/of een samenspel van een of meer van de volgende factoren:

  1. Ondanks een lage dosis ontstond een hoge spiegel van quetiapine door remming van CyP3A4 door ritonavir.
  2. Lamivudine veroorzaakte de verschijnselen, maar dan moet er een verklaring voor zijn waarom dat op andere momenten niet gebeurde.
  3. Paroxetine veroorzaakte de verschijnselen, maar dan moet er een verklaring voor zijn waarom dat op andere momenten niet gebeurde.
  4. Patiënt heeft opnieuw cocaïne gebruikt, in combinatie met quetiapine en mogelijk paroxetine en/of lamivudine.

Log nu in om het volledige artikel te bekijken of om te reageren.

Abonneren

Informatie over dit artikel

Auteurs dr. D.C. (Danielle) Cath,
Moleman, P.
Thema Casus
Publicatie 24 maart 2009
Editie Psyfar - Jaargang 4 - editie 1 - Nummer 1 - 2009