Lithiuminteracties en de kans op een lithiumintoxicatie

1 september 2006 | Casus | Knoppert-van der Klein, E.A.M. | Geen reacties

Ondanks goede mondelinge en schriftelijke voorlichting aan patiënten en betrokkenen over bijwerkingen, interacties en (dreigende) intoxicaties bij lithiumgebruik gaat het nog geregeld mis als patiënten opgenomen worden in een somatisch ziekenhuis. Deze casus is daar een ‘goed’ voorbeeld van. Een al jarenlang stabiele patiënt liep onnodig een paar maanden rond met verschijnselen van een te hoge lithiumspiegel (onduidelijk spreken, geheugenproblemen en onstabieler lopen) door interacties tussen lithium en comedicatie. Dit gebeurde ondanks het feit dat zijn echtgenote bij opname duidelijk het lithiumgebruik had gemeld en zelfs het potje pillen had meegenomen naar het ziekenhuis. Patiënt herstelde gelukkig zonder restverschijnselen.

Om het hele artikel te bekijken moet u eerst inloggen (alleen voor leden).