Galactorroe door antipsychotica

11 juni 2008 | Casus | Hoegee-Visser, H.G. | Geen reacties

Hyperprolactinemie door antipsychotica komt vaak voor en is een direct gevolg van het dopamineantagonisme. Middelen met een hoge D2-receptoraffiniteit en/of een slechte doordringbaarheid van de bloed-hersenbarrière veroorzaken vaker verhoogde prolactinespiegels. Dopamineagonisten geven in veel gevallen vermindering van de klinische symptomen die door de hyperprolactinemie zijn ontstaan. Het risico op luxatie of verergering van een psychose lijkt relatief klein. Alleen over bromocriptine zijn er enkele gevalsbeschrijvingen. Hier ging het bijna altijd om patiënten bij wie de bromocriptine te hoog was gedoseerd, of die een premorbide psychotische kwetsbaarheid hadden die niet werd behandeld. Behandeling met een dopamineagonist komt in aanmerking als dosisverlaging of switch naar een antipsychoticum met minder kans op prolactineverhoging niet succesvol of niet mogelijk is.

Om het hele artikel te bekijken moet u eerst inloggen (alleen voor leden).