Acute dystonie bij een patiënten behandeld met quetiapine, paroxetine en anti-hiv-medicatie

24 maart 2009 | Casus | Cath, D.C., Moleman, P. | Geen reacties

De heer H., die behandeld werd met hivmedicatie en paroxetine meldde zich bij de polikliniek met dystone verschijnselen nadat hij de dag ervoor 25 mg quetiapine bij zijn medicatie had gekregen. Quetiapine werd hiervoor verantwoordelijk geacht. De meest waarschijnlijke verklaring voor de extrapiramidale verschijnselen bij de heer H. lijkt gebruik van cocaïne en/of een samenspel van een of meer van de volgende factoren:

  1. Ondanks een lage dosis ontstond een hoge spiegel van quetiapine door remming van CyP3A4 door ritonavir.
  2. Lamivudine veroorzaakte de verschijnselen, maar dan moet er een verklaring voor zijn waarom dat op andere momenten niet gebeurde.
  3. Paroxetine veroorzaakte de verschijnselen, maar dan moet er een verklaring voor zijn waarom dat op andere momenten niet gebeurde.
  4. Patiënt heeft opnieuw cocaïne gebruikt, in combinatie met quetiapine en mogelijk paroxetine en/of lamivudine.

Om het hele artikel te bekijken moet u eerst inloggen (alleen voor leden).